Svētdiena, 17.Oktobris Uzgaidiet.. Šodien vārda dienu svin: Gaits, Karīna

Uztura bagātinātāji – tievēšanas līdzekļi.

Uzturs

Padomi Agate Boka 25.Mar, 2018
Iesaki draugiem:

Uztura bagātinātāji – tievēšanas līdzekļi.

Latvijā jau zināmām tīkla mārketinga kompānijām kā Herbalife, Amway, NeoLife un Zinzino ir pievienojusies strauji augošā NL International ar savu produkciju Energy Diet. Šie, Latvijā ātru interesi iemantojušie un jau rezonansi sacēlušie, uztura bagātinātāji sola sekmēt gan svara izmaiņas, gan kalpot kā papildinājums sabalansētam uzturam. Šādu produktu lielā popularitāte apliecina, ka Latvijā uztura bagātinātāji svara kontrolei vēl joprojām ir topā. Bet kas tad īsti ir uztura bagātinātāji un vai tiešām tie būtu jālieto ikvienam? Un ko mums piedāvā jaunā Energy Diet produkcija?

Kas ir uztura bagātinātāji?

Uztura bagātinātāju sastāvā ir koncentrētas uzturvielas, kas iekļauj gan vitamīnus, gan minerālvielas, gan makro un mikroelementus. Pamatā, visas šīs uzturvielas cilvēks varētu uzņemt ar sabalansētu uzturu, ikdienā lietojot daudzveidīgus pārtikas produktus, augļus un dārzeņus. Tomēr, ar dažām ēdienreizēm dienā ir grūti uzņemt nepieciešamo uzturvielu daudzumu, un ne vienmēr izdodas izsekot uzņemtās pārtikas uzturvērtībai. Uzturvielu un vitamīnu deficīts atstāj nelabvēlīgas sekas uz mūsu fizioloģiju, piemēram, parādās izteikts enerģijas trūkums un rodas manāmas vai jūtamas veselības problēmas. Lai izvairītos no šādām sekām vai uzlabotu pašsajūtu, mums jānodrošina sevi ar nepieciešamajām trūkstošajām uzturvielām. Tieši tāds ir uztura bagātinātāju uzdevums – bagātināt un papildināt ikdienas uzturu ar trūkstošajām uzturvielām. Uztura bagātinātāji ir paredzēti lietošanai noteiktās devās un tie pieejami dažādos veidos kā, piemēram, kapsulas, tabletes vai pulveris. Papildus uzturvielu nodrošināšanai, liela daļa uztura bagātinātāju kalpo arī kā svara kontrolieri. Tieši tādu mērķi, papildus uzturvielu nodrošināšanai, sniedz Energy Diet produkcija.

Diemžēl problēmas rodas tad, ja sākam gaidīt brīnumlīdzekļa efektu un ceram, ka lietojot kādu produktu, iegūsim gan veselīgu organismu, gan svara ātru stabilizēšanu.

Kas ir ED?

NL International piedāvā dažādus Energy Diet (ED) produktus svara kontrolei tādus kā maisījumus kokteiļu un omletes pagatavošanai, zupas, putras un tējas. Kompānija ir izstrādājusi 4 programmas, kā izmantot šos produktus sabalansēta uztura un svara kontroles vajadzībām.

Pirmās programmas nosaukums ir pārtikas līdzsvars, kurā ED produktus izmanto tieši kā uztura bagātinātājus, lai nodrošinātu ikdienā nepieciešamo vitamīnu un citu uzturvielu daudzumu. Saskaņā ar ED programmu aprakstu, šie produkti neaizstāj ikdienas pārtiku, bet gan palīdz izturēties pret to saprātīgi. Ar vienu ED porciju organisms saņem nepieciešamo uzturvielu daudzumu, savukārt ikdienas ED lietošana palīdz sabalansēt uzturu kopumā.

Nākamās piedāvātās programmas nosaukums ir sports. Šī programma paredzēta tiem, kas regulāri nodarbojas ar fiziskiem treniņiem. Uzsvars tiek likts uz darbspēju un enerģijas atjaunošanu pēc sporta aktivitātēm, un šim nolūkam ED iesaka lietot divu stundu laikā pēc treniņa. Kā arī šī programma vērsta uz muskuļu masas palielināšanu. Lai palielinātu muskuļu masu, ED produktus iesaka izmantot papildus esošajām ēdienreizēm.

Uztura bagātinātāju uzdevums ir uzlabot mūsu veselības stāvokli un tie dos vēlamo rezultātu tad, ja mēs precīzi ievērosim lietošanas ieteikumus un daudzumu.

Nākamās divas programmas vērstas uz svara problēmu risināšanu, proti, pārāk liela vai pārāk maza svara korekciju. Pārmērīga svara korekcija balstās uz “zelta likumu” mazāk ēst un iesaka noteiktu dienu skaitu 5 reizes dienā lietot ED. Svara nepietiekamības korekcijai ED iesaka uzņemt papildus katrā ēdienreizē, lai organisms saņemtu sabalansētu olbaltumvielu, tauku, ogļhidrātu, nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu daudzumu, kā arī papildus kalorijas.

Katrā programmā ir norādītas nepieciešamās ED produktu lietošanas devas, uzsverot, papildus dzert ūdeni līdz 2 l dienā.

ED vērš uzmanību tam, ka ir ļoti svarīgi nekad neizlaist ēdienreizes, uzsverot, ka brokastis ir vissvarīgākās. Vakariņas ir “visvieglākā” ēdienreize, līdz ar to, tā arī var būt tā viena ēdienreize, kuru var pilnībā aizstāt ar kādu no ED produktiem. Kā arī gadījumos, kad ir bijusi pārēšanās, nākamās divas dienas ne vairāk kā divas ēdienreizes iesaka aizstāt ar ED.

ED produktu sastāvā atrodamas tādas sastāvdaļas kā sojas proteīns, augu un dzīvnieku olbaltumvielas, ogļhidrāti, šķiedrvielas, dažādu vitamīnu un minerālvielu kopums, dabīgie aromatizētāji.

Svarīgi būtu izvērtēt, ka, neskatoties uz to, ka šis ir klasificēts kā diētisks produkts, ED kokteiļus nevajadzētu dzert neierobežotā daudzumā. Tie tomēr ir uztura bagātinātāji, kuru uzdevums ir uzlabot mūsu veselības stāvokli un tie dos vēlamo rezultātu tad, ja mēs precīzi ievērosim attiecīgās ED programmas lietošanas ieteikumus un daudzumu.

Vai ikvienam būtu jālieto uztura bagātinātāji?

Kā jau minēts iepriekš, lietojot daudzveidīgu pārtiku, kas ikdienā tiek papildināta ar augļiem un dārzeņiem, nepieciešamos vitamīnus un citas uzturvielas ir iespējams uzņemt ar ēdienreizēm. Diemžēl mūsu aizņemtajā laikmetā vien retajam izdodas izsekot uzņemtā uztura daudzveidībai un uzņemto uzturvielu pietiekamībai, tāpēc arī lielākā daļa no mums regulāri vai sezonāli papildus lieto kādus vitamīnus vai papildina ēdienreizes ar uztura bagātinātājiem. Diemžēl problēmas rodas tad, ja sākam gaidīt brīnumlīdzekļa efektu un ceram, ka lietojot kādu produktu, iegūsim gan veselīgu organismu, gan svara ātru stabilizēšanu. Ne velti diētiska tipa produkti vienmēr ir bijuši un vēl joprojām ir ļoti populāri mūsu sabiedrībā.

Lasot un dzirdot šādu produktu piedāvājumu, mēdz rasties iespaids, ka bez liekas piepūles pazudīs liekais svars un varēsim novājēt ātri un efektīvi. Ir jāatceras, ka nepastāv viens vienīgs brīnumlīdzeklis, vismaz ne tāds, kas ilgtermiņā spēs dot vēlamo rezultātu, ja aktīvi nemainīsi savus sliktos ieradumus un neveselīgo dzīvesveidu. Tāpēc, atceries, ka nekas labāks par veselīga dzīvesveida ievērošanu ar sabalansēta uztura maltītēm un regulārām ikdienas sporta aktivitātēm nav izdomāts.