Svētdiena, 17.Oktobris Uzgaidiet.. Šodien vārda dienu svin: Gaits, Karīna

Kādēļ uzturā jālieto citronūdens?

Uzturs

Padomi Rolands Juhna 9.Jūl, 2018
Iesaki draugiem:

Kādēļ uzturā jālieto citronūdens?

Cilvēkiem jau izsenis svarīgas ir bijušas divas lietas – būt skaistiem un veseliem. Tā kā cilvēks sastāv no 70% ūdens, bet citrons ir ļoti vērtīgs un vitamīniem bagāts auglis, tad savienojumā ar ūdeni tas padara cilvēku skaistāku, veselīgāku un veic svarīgas funkcijas, lai atjaunotu ķermeni. Šo vienkārši pagatavojamo, bet ļoti unikālo dzērienu sauc par citronūdeni.

Rītu būtu vēlams uzsākt ar glāzi citronūdens, kura sastāvdaļas ir sekojošas - glāze ūdens, kas ir istabas temperatūrā vai nedaudz siltāks, un tam pievienota no pus citrona izspiesta sula.

Kā lietojams?

Rītu būtu vēlams uzsākt ar glāzi citronūdens, kura sastāvdaļas ir sekojošas - glāze ūdens, kas ir istabas temperatūrā vai nedaudz siltāks, un tam pievienota no pus citrona izspiesta sula. Tas ir brīnišķīgs veids, kā pamodināt savu ķermeni, uzmundrināt to, kā arī sagatavot to brokastīm, pirmajai ēdienreizei piešķirot citu kvalitāti. Kopumā dienā ieteicams izdzert divas glāzes citronūdens, dienā izlietojot vienu citronu. Ja ir vēlēšanās izjust mundrumu ne tikai īslaicīgi, bet arī regulāri ilgtermiņā, ir svarīgi citronūdeni dzert katru dienu. Protams, vislabāk ir dzert avota ūdeni kopā ar citronu, tomēr arī citrona sula, kas pievienota parastajam ūdenim, padarīs to atsvaidzinošu, garšīgu un sārmaināku. Lai ūdenī justu citronu, tam jābūt vismaz 5 % no kopējā sastāva. Vislabāk ir dzert citronūdeni bez cukura un citiem saldinātājiem. Arī citronam ir jābūt istabas temperatūrā. Savukārt, lai no tā varētu iegūt vairāk sulas, to var vairākas reizes paripināt šurpu turpu pa galdu. Vispatīkamāk organismam ir uzņemt citronūdeni ķermeņa temperatūrā, kas rada nomierinošu efektu. Savukārt, ja ūdens ir par karstu vai par aukstu, ķermenim nepieciešama papildus enerģija, lai to uzņemtu.

Ieguvumi no citronūdens lietošanas

Tiek uzlabota gremošanas sistēma. Silts ūdens ar šķēli citrona, uzsākot dienu, uzlabo gremošanu un palīdz izvadīt no organisma nevajadzīgās vielas. Turklāt, citronos esošās vielas stimulē un uzlabo arī aknu darbību. Savukārt, karstā laikā ūdens ar citronu ļauj veldzēt slāpes un atvēsināties.

Stiprināta imunitāte. Citrons un arī citi citrusaugļi ir bagātīgs C vitamīna un askorbīnskābes avots. Viszināmākā C vitamīna īpašība ir tā spēja stiprināt imunitāti, taču šis vitamīns tāpat darbojas kā spēcīgs antioksidants, spējot ietekmēt arī citus veselībai būtiskus aspektus. C vitamīns palīdz cīnīties pret saaukstēšanos, savukārt, askorbīnskābe organismā nepieciešama, lai palīdzētu uzņemt dzelzi, kas arī ir ļoti nozīmīgs elements imunitātes, mundruma un labas pašsajūtas nodrošināšanā. Savukārt, ja ir iekaisis kakls, ar citronūdeni var paskalot arī to, jo citronā esošās vielas uzvar baktērijas, kas izraisa iekaisumu. Īpaši veselīgs dzēriens imunitātes stiprināšanai būs citronūdens ar tējkaroti dabīga medus un gabaliņu svaiga ingvera. Citronā ir arī A, PP, B un E vitamīns, beta karotīns, minerālvielas un mikroelementi.

Citronūdenim piemīt ļoti daudz ārstējošu un pašsajūtu uzlabojošu īpašību, tāpat, pareizi pagatavots, tas nekairina ne kuņģi, ne slikti ietekmē citus cilvēka iekšējos orgānus.

Atjaunots pH līmenis. Ja organismā ir paaugstināts skābuma līmenis (izjaukts dabīgais pH līdzsvars), tas var radīt nepatīkamas sajūtas un pat slimības. Stress un pārtikā lietotie produkti (kafija, majonēze, kečups, šokolāde, alkohols u.c.) veicina skāba pH līmeņa veidošanos organismā. Skāba vide organismā veicina arī parazītu, vīrusu un nelabvēlīgo baktēriju vairošanos. Lai arī citrons ir skābs, tas tomēr spēj normalizēt organisma pH līmeni. Kad organismā atjaunojas normāls skābju-sārmu līdzsvars, cilvēks sāk justies labāk. Tādēļ citronūdeni no rīta vai vakarā īpaši vēlams dzert tiem, kas maltītēs labprāt izvēlas gaļu, sieru un arī alkoholu, jo tie var izjaukt dabīgo pH līmeni.

Organisma attīrīšana. Citronūdens ir dabīgs diurētiķis, kas palīdz attīrīt organismu no nevēlamajām un pat toksiskajām vielām. Tāpat auglī esošā citronskābe palīdz stimulēt aknu darbību, kas, savukārt, darbojas kā organisma filtrs. Tādēļ, ja iepriekšējā vakarā gadījies lietot alkoholu, citronūdens būs īstais dzēriens uz paģirām, īpaši iedarbīgs tas ir, ja pievienosiet karotīti medus.

Enerģijas ražošana. Lai arī ideja atteikties no rīta kafijas var šķist nereāla, daudzi cilvēki, kas to izdarījuši, stāsta, ka glāze citronūdens no rīta palīdz. Tā varētu būt taisnība, jo šāds dzēriens palīdz uzlabot asinsriti, tādējādi apgādājot organismu ar skābekli, un ļauj justies mundrākam.

Ādas uzlabošana. Ja organisms ir dehidrējies jeb tam trūkst ūdens, āda sāk izskatīties nevesela. Lai tā nenotiktu, vajadzētu sākt dienu ar glāzi citronūdens. C vitamīns uzlabo arī ādas izskatu un citronos esošie antioksidanti palīdz cīnīties pret tās novecošanos.

Ļoti efektīvs un praktiski nekaitīgs

Citronūdenim piemīt ļoti daudz ārstējošu un pašsajūtu uzlabojošu īpašību, tāpat, pareizi pagatavots, tas nekairina ne kuņģi, ne slikti ietekmē citus cilvēka iekšējos orgānus. Biežākā problēma, ar ko saskaras cilvēki, dzerot citronūdeni, ir zobu emaljas mīkstināšanās, kas rada tā saukto zobu nomizošanos. Lai no tā izvairītos, pēc citronūdens dzeršanas vajag iztīrīt zobus vai arī izskalot muti ar tīru ūdeni, kā arī citronūdeni var dzert ar salmiņu. Skaidrs ir viens – ja vēlaties justies veseli un mundrāki nekā ierasts, padariet citronūdens lietošanu par ikdienas neatņemamu rituālu, jo tikai regulāra pieturēšanās pie plāna, lai arī ko mēs darītu, ilgākā laika posmā dos tik ilgi gaidītos pozitīvos rezultātus.