Svētdiena, 17.Oktobris Uzgaidiet.. Šodien vārda dienu svin: Gaits, Karīna

Brīvdabas treniņu cienītājiem – ļoti plašas iespējas

Dzīvesstils

Tautas sports Rolands Juhna 16.Jūn, 2018
Iesaki draugiem:

Brīvdabas treniņu cienītājiem – ļoti plašas iespējas

Ar katru gadu sportošanas iespējas Rīgā ārpus iekštelpām kļūst arvien plašākas, un šis gads nav izņēmums. Vasarai tuvojoties un labvēlīgākam klimatam attīstoties, tiek organizētas dažādas ārpustelpu grupu nodarbības, sākot ar vienkāršu skriešanu un beidzot ar vispārējiem funkcionāliem treniņiem ķermeņa muskulatūras stiprināšanai. Viss, kam ir jābūt – ērtām sporta drēbēm un vēlmei sportot! Tādēļ izpētīsim, kāda veida sporta nodarbības brīvā dabā tiek piedāvātas ikvienam no mums.

Bez skriešnas nekā

Kā jau katru gadu, arī 2018. gadā Rīgā un tās apkārtnē dzīvojošajiem ir iespējas piedalīties skriešanas treniņos. Skriešanas mīļotāji treniņus parasti uzsāk pat tad, kad ārā vēl nav tik silts laiks, jo maijā ik gadu norisinās liela mēroga skriešanas pasākums “Lattelecom” Rīgas maratons, kas pulcē daudzus skriet gribētājus. Tomēr, kad tas ir noslēdzies, satraukumam nav pamata.
 
Nike Run Club” organizē grupu skriešanas treniņus, kuri caurmērā tiek aizvadīti Mežaparkā un Uzvaras parkā darba dienu vakaros, kā arī brīvdienās. Treniņi vienmēr ir pārdomāti un profesionāli veidoti, lai katrs spētu sasniegt sev vēlamo mērķi. „Nike Run Club” treniņi sastāv no trīs galvenajām daļām – iesildīšanās, kur ķermenis ar dažādiem lokanības vingrinājumiem tiek pamazām sagatavots tālākam darbam, galvenā daļa, lai uzlabotu ikviena fizisko formu un sasniegtu katra izvirzītos mērķus, kā arī atsildīšanās, lai ķermeni pakāpeniski atslābinātu pēc paveiktā treniņa. Plašāku informāciju par gaidāmajiem „Nike Run Club” treniņiem un norises vietām piedāvā speciāla Facebook grupa, kurai var pievienoties ikviens, vienlaikus uzdodot jautājumus treniņu vadītājiem.
 
Cilvēkus, kuri vēlas nodarboties ar skriešanu visu vasaru un pat ilgāk, savā treniņu pulkā aicina “VSK Noskrien”. Tā ir virtuāla skrējēju komanda, kas pulcējas arī reālajā dzīvē. Un viņi rīko – drīzāk paši saorganizējas – uz dažādiem koptreniņiem darba dienās un brīvdienās. Atkarībā no kompānijas, treniņš var būt īss vai garš, lēns vai pat ļoti dinamisks. Galvenie šo treniņu organizatori ir pozitīvi un pieredzes bagāti skrējēji, kas labprāt dalīsies padomos ar ikvienu, kurš tikko sācis skriet. Šīs komandas moto skan tā: “Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet”. Mājaslapā www.noskrien.lv ir pieejams treniņu un sacensību kalendārs, dažādi interesanti raksti un video materiāli, kā arī forums. Tāpat interesentiem noteikti ir vērts pievienoties „VSK Noskrien” Facebook grupai, jo arī tur glabājas vērtīga un aktuāla informāciju par visu, kas saistīts ar skriešanu.
Spēka un izturības treniņiem ne mazāka izvēle
 
Arvien vairāk cilvēku vēlas attīstīt spēku, spēka izturību, funkcionālo izturību vai vienkārši uzlabot savu pašsajūtu un fiziskās spējas. Tāpat daudzi vēlas to darīt svaigā gaisā un kopā ar citiem cilvēkiem, lai spētu sevi motivēt izdarīt nedaudz vairāk nekā patiesībā spēj. Vienas no šī brīža populārākajām šāda veida nodarbībām ir fitnesa trenera Viestura Saldava projekta “Fitness ABC” organizētie brīvdabas treniņi. Teikas Vidusskolas stadionā (darba dienu vakaros) un Vecāķu pludmalē (šobrīd otrdienu un ceturtdienu vakaros). Treniņi iekļauj sevī dažādus spēka un izturības vingrinājumus, kuros jāizmanto kā savs, tā partnera svars. Viegli nav, taču piedalīties var ikviens gribētājs, un lai to izdarītu, iepriekš speciāli nav jāpiesakās. Sīkāku informāciju par un ap treniņiem var iegūt mājaslapā www.fitnessabc.lv, kā arī projektam izveidotajos sociālajos tīklos.
 
Jau trešo gadu “Sporto Rīga” organizē āra treniņu nodarbības, kuras ir vērstas uz kopējo fiziskā līmeņa, izturības un veiklības celšanu. Citiem vārdiem sakot – “Sporto Rīga” ir komunikācijas platforma gan treneriem, gan sabiedrībai kopumā. Treniņi ir ļoti daudzveidīgi, kurus vada dažādi treneri dažādās Rīgas apkaimēs – sākot no Biķernieku trases līdz par Daugavgrīvas pludmalei. Ļoti plaša informācija par gaidāmajiem treniņiem (uz kuriem arī nav iepriekš speciāli jāpiesakās) ir atrodama Facebook domubiedru grupā, kā arī “Sporto Rīga” mājaslapā.
 
Tāpat bezmaksas sporta nodarbības ikvienam Rīgas iedzīvotājam 9 apkaimēs organizē Eiropas Sociālā fonda projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” veidota biedrība “Dabas Sporta Zāle”. Nodarbības sevī ietver gan kardio slodzes un spēka, gan stiepšanās un atjaunošanās vingrinājumus. “Dabas Sporta Zāles” komandu veido pozitīvi domājoši jauni cilvēki, kurus vieno kopīga ideja par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. “Dabas Sporta Zāles” filozofijas būtība ir vēlme nodot zināšanas par garīgo un fizisko harmoniju, esot tiešā kontaktā ar dabu. Biedrības mērķis ir dot iespēju cilvēkiem izbaudīt ne tikai Mežaparka, bet arī citu Rīgas apkaimju kā Teikas, Ķīpsalas, Dzirciema, Purvciema, Ziepniekkalna, Ķengaraga, Lucavsalas un Mežciema skaisto dabu pilnībā un ļaut sajust, kā sports var veiksmīgi saplūst ar būšanu dabā.
 
Atrast savu īsto treniņu
 
Lai arī piedāvājumu klāsts brīvdabas treniņiem vasarā Rīgā ir gana plašs, visplašāko informāciju par to pieejamību, norises vietām, treniņu veidiem un visu pārējo var uzzināt sociālajos tīklos, kur vairums fitnesa, skriešanas, velosporta un citu sporta veidu pārstāvji un treneri publicē vajadzīgo informāciju cilvēkiem, kuri vēlas sportot. Tā, piemēram, apmeklējot trenera Kaspara Zlidņa Facebook un Instagram profilus iespējams atrast viņa piedāvātos treniņus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, kas tiek organizēti Lucavsalā. Noteikti arī jāpievērš uzmanība konkrētām vietām Rīgā. Grīziņkalns, Mežaparks, Viesturdārzs, Uzvaras parks, Ķengaraga promenāde – tās ir vienas no populārākajām vietām, kur regulāri kopā darbdienu vakaros un arī brīvdienās pulcējās dažādi sportotgribētāji kopā ar treneriem, kuri vada āra treniņus.
 
Vadoties no pieejamās informācijas, atliek atrast savu vēlamo treniņa veidu un vietu, lai visas vasaras garumā varētu uzturēt vai pat uzlabot savu fizisko formu. Un ne tikai. Brīvdabas treniņi kopā ar citiem cilvēkiem sniedz arī daudz pozitīvo emociju un iespēju iegūt jaunus draugus, kas ir ļoti svarīgi katra cilvēka dzīvē.